50cc Scooter Düşük Yakıt Tüketimi

50cc Scooter Düşük Yakıt Tüketimi

50 cc scooter modelleri, birçok avantajının yanı sıra, makul yakıt tüketimiyle oldukça ön plana çıkıyor. Diğer araçların, arabaların veya iki tekerlekli araçların ortalama tüketimine kıyasla yakıtta önemli tasarruf sağlaması büyük bir avantaj.

50cc Scooter: Şehir İçin Mükemmel Model

100 kilometrede 2 ila 4 litre yakıt tüketimi ile 50 cm3, cüzdanı rahatlatmak için kesinlikle iyi bir seçenek. 45 km/s azami hıza sahip 50cc scooter, şehirlerde kullanım için ideal araç türüdür. Dolu bir benzin deposu, sürüş tarzına bağlı olarak 400 kilometreye kadar yol alabilir.

Bu scooter modelleri artık sadece onu ilk aracı olarak kullanan gençlere özel değil. Yetişkinler de artık bunu devraldı ve ücretsiz park, sigorta maliyetleri, düşük bakım maliyetleri ve tüketim ücretleri

Yakıt tüketimi nasıl azaltılır?

50cc scooter çok az tüketse bile, sürüş tarzı ortalama tüketimini etkiler.

Kalkıştan önce motorun soğukken ısınmasına izin vermeyi unutmayın, aksi takdirde ısı değişimlerinin azaltılmış optimizasyonu nedeniyle daha fazla yakıt tüketir. Yakıt tüketimini azaltmak için, gaz kolunun tamamen döndürülmemesi tavsiye edilir. Aksi takdirde anlık tüketim 10 litre daha fazla olabilir. Ayrıca virajlara girerken daha az kuvvetle fren yapmanız ve çıkarken aniden hızlanmamanız önerilir. 40 km/s'lik az çok sabit bir hızı koruyan iki tekerlekli bir sürücü, yakıt harcamasını önemli ölçüde sınırlamayı başarır. Son olarak, lastiklerinizin basıncını düzenli olarak kontrol etmeyi ihmal etmeyin.

Tüketimini azaltmak için hangi scooter modeli seçilmeli?

Daha az tüketmek için hangi iki tekerlekli modeli seçmelisiniz? Örneğin Peugeot serisinde DJANGO veya KISBEE modelleri 100 kilometrede yalnızca 2,1 litre tüketir. Şehir içinde uzun yolculuklar yapmak için oldukça yeterli.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

  • B Sınıfı Ehliyetle Hangi Peugeot Motosikleti Kullanabilirsiniz?
    B sınıfı ehliyetle yani otomobil ehliyetiyle motosiklet kullanabileceğinizi biliyor musunuz? Peki Motosiklet ehliyeti gerekmeden hangi Peugeot motosikletlerini kullanabilirsiniz? Bu yazımızı sizin için derledik!
  • Kisbee Için B Sınıfı Ehliyet Yeter!
    Peugoet Kisbee, hafif ve çevik tasarımı ile hem kırsal hem de kentsel taşıtların mükemmelliği için tasarlanmıştır.
  • 2 VE 3 TEKERLEK SEÇİMİNİZ
    Her Peugeot scooter, standartlara göre ve Fransız kalitesinin ayrıntılarına dikkat edilerek tasarlanmış ve üretilmiştir. Mükemmel scooter vizyonu ülkeden ülkeye ve kullanıcıdan kullanıcıya değişse de Peugeot Motocycles, 2 veya 3 tekerlekli, 50 cc´de
E-BÜLTENE KAYDOL
Kampanyalar ve duyurulardan ilk önce siz harberdar olun.