B Sınıfı Ehliyetle Hangi Peugeot Motosikleti Kullanabilirsiniz?

 • Ana Sayfa
 • Blog
 • B Sınıfı Ehliyetle Hangi Peugeot Motosikleti Kullanabilirsiniz?

B sınıfı ehliyetle yani otomobil ehliyetiyle motosiklet kullanabileceğinizi biliyor musunuz? Peki Motosiklet ehliyeti gerekmeden hangi Peugeot motosikletlerini kullanabilirsiniz? Bu yazımızı sizin için derledik!

Şartlar nelerdir?

B sınıfı ehliyetiniz ile Moped yani "M" sınıfından motosiklet kullanabilirsiniz.

Moped sınıfı demek motosikletin motor hacminin 50cc'yi geçmemesi ve 45 km/s hızı geçmemesi demektir.

Kimlerin işine yarıyor?

Şehir içi trafik yoğunluğunun ne demek olduğunu hepimiz gayet iyi biliyor olmalıyız. Kısa süreli mesafelerde örneğin ev ve işiniz arasında ya da sahile, arkadaşlarınızla buluşmaya giderken traiğe takılmadan hızlıca ulaşım sağlamak isteyen herkesin işine yarayacaktır. Özellikle motor ehliyeti almak zorunda kalmak istemiyorsanız tam size göre! 50 cc pratikliğini hemen keşfedin.

Peki hangi Peugoet motosiklet modellerini kullanabilirsiniz?

 • Peugoet Django 50 cc

Retro ve modern tasarımın harmanlanmasıyla yaratılan Peugeot Django 50 cc modelimizi B sınıfı ehliyetinizle rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 • Peugeot Kisbee 50 cc

Peugeot Kisbee şehir trafiğinden sizi anında kurtaracak! 50 cc seçenekleri arasında Kisbee'nin sportifliğinden yararlanın.

 • Peugeot Speedfight 50 cc

Maksimum hızlanma, mükemmel yol tutuş ve sürüş dinamikleri bir arada! Peugeot Speedfight 50 cc ile hep çevik kalın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • 50cc Scooter Düşük Yakıt Tüketimi
  50 cc scooter modelleri, birçok avantajının yanı sıra, makul yakıt tüketimiyle oldukça ön plana çıkıyor. Diğer araçların, arabaların veya iki tekerlekli araçların ortalama tüketimine kıyasla yakıtta önemli tasarruf sağlaması büyük bir avantaj.
 • 2 VE 3 TEKERLEK SEÇİMİNİZ
  Her Peugeot scooter, standartlara göre ve Fransız kalitesinin ayrıntılarına dikkat edilerek tasarlanmış ve üretilmiştir. Mükemmel scooter vizyonu ülkeden ülkeye ve kullanıcıdan kullanıcıya değişse de Peugeot Motocycles, 2 veya 3 tekerlekli, 50 cc´de
 • Hangi 50 cc Scooter Daha Az Tüketiyor?
  50 cc scooter´ın birçok avantajından biri de az yakıt tüketimidir. Bu deplasman boyutunun seçimi, diğer araçların, arabaların veya iki tekerlekli araçların ortalama yakıt tüketimine kıyasla önemli ölçüde yakıt tasarrufu anlamına
E-BÜLTENE KAYDOL
Kampanyalar ve duyurulardan ilk önce siz harberdar olun.