Hangi 50 cc Scooter Daha Az Tüketiyor?

50 cc scooter'ın birçok avantajından biri de az yakıt tüketimidir. Bu deplasman boyutunun seçimi, diğer araçların, arabaların veya iki tekerlekli araçların ortalama yakıt tüketimine kıyasla önemli ölçüde yakıt tasarrufu anlamına gelir.

50 cc scooter: şehir için mükemmel model

100 kilometrede 2 ile 4 litre arasında yakıt tüketimi ile 50 cc, cüzdanı rahatlatmak için iyi bir alternatiftir. 45 km/s azami hıza sahip 50 cm³ scooter, şehir içi kullanım için ideal bir araç türüdür. Dolu bir benzin deposuyla, sürüş tarzınıza bağlı olarak normalde 400 kilometreye kadar yol kat edebilirsiniz. Bu scooter modeli artık sadece onu ilk aracı olarak kullanan gençlere özel değildir. Yetişkinler artık ücretsiz park etme ve sigorta, bakım ve tüketim vergileri için daha düşük maliyetler şeklinde birçok avantajı benimsemiş ve fark etmiştir. 50 cc'lik iki tekerlekli araçlar artık lüks.

Yakıt tüketimi nasıl azaltılabilir?

50cc'lik scooter'lar yakıt açısından verimli olsa da, sürüş tarzı ortalama yakıt tüketimini etkiler. Örneğin, hareket halindeyken, ilk birkaç yüz metre, aracın kütlesini ilerletmek için özellikle yakıt yoğundur. Soğuk havalarda sürüşten önce motoru biraz ısıtmayı unutmayın, aksi takdirde daha düşük ısı değişim verimliliği nedeniyle daha fazla tüketir ve ayrıca silindirlere zarar verme riskiniz de olur. Yakıt tüketimini azaltmak için gaz kelebeğini tamamen açmamanız önerilir. Aksi takdirde mevcut tüketim 10 litreye kadar çıkabilir. Ayrıca viraja girerken daha az sert fren yapılması ve çıkışta ani hızlanma yapılmaması da tavsiye edilir. İki tekerlekli, 40 km/s'lik bir hızı aşağı yukarı sabit tutanlar, yakıt tüketimini önemli ölçüde azaltabilecektir. Son olarak, lastik basıncını düzenli olarak kontrol etmeyi ihmal etmeyin: lastik basıncı çok düşükse, yakıt tüketimini artıracaktır.

Yakıt tüketimini azaltmak için hangi scooter modeli seçilmelidir?

Daha az tüketmek için hangi iki tekerlekli model seçmelisiniz? Yanmalı motorlu bir scooter mı yoksa elektrikli bir scooter mı? Her ikisi de enerji verimlidir. Peugeot serisinde örneğin DJANGO veya KISBEE modelleri 100 kilometrede sadece 2,1 litre tüketiyor. Bu, şehirde iki yakıt ikmali durağı arasında uzun yolculuklar yapmak için yeterlidir. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

  • B Sınıfı Ehliyetle Hangi Peugeot Motosikleti Kullanabilirsiniz?
    B sınıfı ehliyetle yani otomobil ehliyetiyle motosiklet kullanabileceğinizi biliyor musunuz? Peki Motosiklet ehliyeti gerekmeden hangi Peugeot motosikletlerini kullanabilirsiniz? Bu yazımızı sizin için derledik!
  • Scooter Sürmek İçin Hangi Kask Seçilir?
    Scooter satın alma işlemi tamamlandı, şimdi ekipmanı düşünmeniz gerekiyor. Kask en önemli koruyucu ekipmandır. Ama nasıl seçersiniz? Daha çok tam yüz kaskı gibi mi? Modüler bir kask mı? Scooter uzmanlarımız sözleri ve eylemleriyle yanınızdalar ve bu muazz
  • 50cc Scooter Düşük Yakıt Tüketimi
    50 cc scooter modelleri, birçok avantajının yanı sıra, makul yakıt tüketimiyle oldukça ön plana çıkıyor. Diğer araçların, arabaların veya iki tekerlekli araçların ortalama tüketimine kıyasla yakıtta önemli tasarruf sağlaması büyük bir avantaj.
E-BÜLTENE KAYDOL
Kampanyalar ve duyurulardan ilk önce siz harberdar olun.