Yağmurlu Havada Scooter Kullanımı

Yağmurlu havada scooter kullanabilir miyiz?

Yağmurda, scooter sürmek neyse ki oldukça mümkündür. Bununla birlikte sürücüyü, yolcuyu, aynı zamanda diğer yol kullanıcılarını ve ekipmanı korumak için geçerli olan talimatlara uymaya dikkat edilmeli. Düzgün sürüş ve uygun ekipman, kötü havalarda bile herkesin güvenliğini sağlar.

Yağmurlu havada nasıl scooter sürülür?

Yağmurda yumuşak bir sürüşü tercih etmek çok önemlidir. Herhangi bir kaza riskini önlemek için hızınızı hava koşullarına göre ayarlayın. Kaskınızla daha iyi görüş sağlamak ve aynı zamanda diğer yol kullanıcıları tarafından görülmek için ışıklarınız açık olmalıdır. Islak ve kaygan yollarda iki tekerlekli araçlar tehlikeli hale gelebilir; lastikler kavramayı kaybedebilir. Fren mesafesi iki katına çıktığı için güvenlik mesafenizi arttırmayı düşünün. Düzgün sürüş her zaman dikkatli olmalıdır: Arabalar arasında sıkışmaktan kaçının, yavaş yavaş hızlanın, beyaz şeritleri dikkatlice izleyin, uygun bir hızı koruyun, yön değişikliklerinizi diğer sürücülere duyurun vb.

Yağmur yağdığında scooter sürmek için doğru ekipmanı seçmek

Sırılsıklam haldeyken yağmurda scooter sürmek son derece tatsızdır. Hızla tehlikeli hale gelebilen yağmur durumunda konsantre olmak da zordur. Scooterınızı yağmurda sürerken uygun ekipman şiddetle tavsiye edilir. Mükemmel görünürlük için kaskınızın iyi durumda bir vizöre sahip olması gerektiği açık görünüyorsa, belirli bir malzemeyi tercih etmeniz de önerilir. Mükemmel bir sızdırmazlık sağlayan bir yağmurluk veya su geçirmez bir pantolon ve ceket, suyun giysilerinize girmesini önleyecektir. Eldivenler ve su geçirmez ayakkabılar bu ideal ekipmanı tamamlayabilir.

Kışın iki tekerlekli araç kullanma konusunda tavsiye istemekten çekinmeyin.

Yağmurlu havalarda sürücü, yolcusu ve aracı için mükemmel güvenlik sağlamak için tavsiyemiz, su girişini önlemek için bir yağmurluk ve uygun kasklar seçmektir. Giysiyi giymenin yanı sıra şeritleri takip ederek ve asla ani hızlanmadan sürüşünüzü uyarlamalısınız. Yol kaygan ise risk almamalı ve özellikle tekerlekleri bloke ederek fren yapmamalısınız. Yağmurlu havada iyi sürüş ve iyi ekipman için tavsiye almaktan çekinmeyin.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

  • 2 VE 3 TEKERLEK SEÇİMİNİZ
    Her Peugeot scooter, standartlara göre ve Fransız kalitesinin ayrıntılarına dikkat edilerek tasarlanmış ve üretilmiştir. Mükemmel scooter vizyonu ülkeden ülkeye ve kullanıcıdan kullanıcıya değişse de Peugeot Motocycles, 2 veya 3 tekerlekli, 50 cc´de
  • Hangi 50 cc Scooter Daha Az Tüketiyor?
    50 cc scooter´ın birçok avantajından biri de az yakıt tüketimidir. Bu deplasman boyutunun seçimi, diğer araçların, arabaların veya iki tekerlekli araçların ortalama yakıt tüketimine kıyasla önemli ölçüde yakıt tasarrufu anlamına
  • Kisbee Için B Sınıfı Ehliyet Yeter!
    Peugoet Kisbee, hafif ve çevik tasarımı ile hem kırsal hem de kentsel taşıtların mükemmelliği için tasarlanmıştır.
E-BÜLTENE KAYDOL
Kampanyalar ve duyurulardan ilk önce siz harberdar olun.